O NÁS

Jak jsme vznikli

Skupina FERVIVO byla založena přelomem roku 2020 s vizí změnit pohled klientů na finanční a realitní služby a energetiku v České republice. Zakladateli skupiny jsou Olga Tomečková a Marián Olej, kteří mají zkušenosti v tomto odvětví již od roku 2004, kdy působili jako konzultanti pro několik finančních a realitních společností. Jejich načerpané zkušenosti a odlišnost názoru na přístup ke klientům poradenských společností je v roce 2019 vedly k založení poradenské skupiny FERVIVO. Jejím posláním je poskytování objektivního, individuálního a komplexního poradenství.

FERVIVO je společností rodinného charakteru, v níž vzájemně kooperuje vícero specialistů s dlouholetými zkušenostmi z oblasti jednotlivých segmentů financí, realit a energetiky. Tyto obory spolu vzájemně souvisí, a proto, díky provázanosti jednotlivých odborníků, získávají klienti vždy řešení na míru.

Na poli financí i energetiky spolupracujeme s mnoha institucemi, dodavateli či výrobci. Nekopeme tedy za jednu barvu či značku, ale vždy vybíráme vhodné řešení právě pro vás, naše klienty. A o tom to je!

Naše mise:

Pomáháme našim klientům identifikovat finanční potřeby, přinášíme kvalitní řešení v energetice a bezpečně provádíme celým procesem prodeje či pronájmu nemovitosti.

  • Nejsme velká korporace ani MLM systém, jsme společnost rodinného charakteru, které záleží na dobrém jménu.
  • Nežene nás okamžitý zisk, ale dlouholetý vztah, proto se můžeme vždy každému klientovi hrdě podívat do očí.
  • Spolupracujeme s odborníky, kteří mají dlouholeté zkušenosti z oblastí jednotlivých segmentů financí, realit a energetiky. Společnost FERVIVO je založena na vzájemné kooperaci a výstupem jakékoliv aktivity je taková situace, která dává smysl nám i našim klientům. Zastáváme názor, že všechny strany musí být spokojeny.

Spolupracujeme jen s ověřenými společnostmi, která splňují naše kritéria

seznam všech partnerů si můžete prohlédnout zde

Naše Hodnoty

Je pro nás otázkou osobní a profesní hrdosti, abychom garantovali kvalitní poradenskou službu pro každého z vás.

Nasloucháme

Vaše spokojenost je naší odměnou

Konzultujeme

Najdeme pro vás nejlepší produkt na trhu

Čestnost

Jsme fér a maximálně transparentní

Výsledky

Dbáme na dlouholetou spolupráci s vámi

Zakladatelé společnosti

Marián Olej

Oboru financí se plně věnuji od roku 2010. Jako poradce jsem začínal s produkty stavebního spoření, penzijního připojištění a životního pojištění. Časem jsem do portfolia přidal investiční produkty.

Po mnoha letech podnikání ve dvou velkých korporacích jsem začal pociťovat potřebu některé věci změnit, některé přidat a některé naopak zcela opustit. Ať už se to týkalo oboru financí, nebo realitního trhu, kterým jsme se také dlouhodobě zabývali. Navíc, mí stávající klienti se mě začali dotazovat na energetiku, konkrétně na podmínky svých dodavatelských smluv elektřiny a plynu. A tak postupně vznikla myšlenka na založení vlastní společnosti, která bude schopna zajistit našim klientům odborné poradenství v oblasti financí, energetiky a realit. A takto jsme to i zrealizovali.

Postupně jsme nás tak s Olgou propojili s dalšími specialisty z oblasti financí, realit a tehdy pro nás nově i z oblasti energetiky. Tito lidé, s kterými jsme měli pracovní vazby, jsou stejně jako my v oboru mnoho let. Rovněž si profesně nejdříve prošli velkými korporáty, aby následně zjistili, že chtějí dělat věci více lidsky a více v klidu. Spolupráce nám tedy dávala smysl.

V roce 2020 jsme proto do portfolia přidali energetiku, jako součást servisu, péče a optimalizace finančních toků našich klientů. Stejně jako ve financích, jsme i na poli energetiky nestranní a připraveni navrhnout pro naše klienty individuální řešení na míru.

Co se mě týče a vzhledem k tomu, že mě svět investic historicky bavil nejvíce a zhodnocování peněz klientů mi dávalo velký smysl, začaly investice v mé práci po založení FERVIVO převažovat. Za celou dobu působení ve financích se mnou klienti zainvestovali v řádů několika stovek milionů Kč.

V roce 2015 nakladatelství Albatros uvedlo na trh mou knihu Jak získávat klienty a zákazníky – referenční byznys, která může obchodníkům usnadnit právě získávání a udržení zákazníků.

Jsem přesvědčen, že je potřeba hrát fair play, aby byly všechny strany spokojené. Tento názor zastávám i proto, že se celý život věnuji sportu a aktivní životní styl je mi blízký. Ve volném čase se svou rodinou rád cestuji, poznávám nové krajiny a místní kulturu, čtu a vzdělávám se.

Olga Tomečková

Své působení na finančním a realitním trhu jsem započala jako přilepšení při studiu v roce 2004. Postupem času mě tato oblast zaujala natolik, že se mi stala koníčkem a plnou pracovní náplní. Jelikož poptávka po financování nemovitostí při jejich prodeji se neustále navyšovala, zaměřila jsem se i na hypoteční financování nového bydlení či investičních nemovitostí svých klientů. Čímž jsem propojila obě oblasti pod jednu střechu. 

Za dobu mého podnikání ve financích jsem působila v několika velkých společnostech. Jako je to se vším, i tam jsem se naučila mnoho dobrého. Ale také byly věci, které jsem chtěla dělat jinak. 

Jednou z těch věcí bylo postupné uvědomění si, že práce je sice prima, navíc když Vás baví, avšak potřebujete u toho i žít. Protože život utíká příliš rychle. 

O to rychlejší mé uvědomění bylo, když se nám narodily naše dvě děti. A protože s Mariánem spolu trávíme většinu času, tedy jak v práci, tak doma, měli jsme možnost o věcech detailně přemýšlet. 

Hlavními z důvodů, proč jsme se rozhodli založit FERvivo bylo, že jsme chtěli dělat věci lidsky. Tj. pracovat efektivně, splňovat veškeré nároky, které legislativa na tuto činnost klade, avšak nedělat takové věci, které nejsou třeba a nic dobrého nikomu nepřináší. Chtěli jsme do portfolia přidat více produktových možností a moci pružně reagovat na situaci a poptávku na trhu. To vše nám naše společnost umožňuje. A výstupem jsou benefity pro vás, klienty i pro nás, poradce. 

Když jsme přemýšleli o názvu společnosti, tak i proto vzniklo FERvivo. Má to spojitost s tím životem. To je vivo. FER pak zastupuje označení finance-energetika-reality. Tedy žijí Vaše finance, proudí Vaše energie, dobře se prodává či pronajímá Vaše nemovitost. A zároveň si FER můžete vyložit jako fér podmínky pro Vaše finance, pro Vaše úspory na energiích, pro transparetní proces prodeje Vaší nemovitosti. O to se staráme my a Vy tak máte více času na žití, což dokresluje právě vivo. Nebo také jako fér spolupráce, fér život. Vyložit si název FERvivo má za nás různé zajímavé přesahy a přináší dobrou energii, a právě proto jsme jej zvolili. Fénix v logu, jehož mytologie popisuje jako ptáka, který zemře spálením sebe samého a opět se ze svého popela narodí, je považován za univerzální symbol znovuzrození. V kontextu na FERvivo pak pro nás tento symbol označuje umění držet správný kurz a dobře se adaptovat na změny. Tedy, že si vždy dokážeme poradit, najít cestu a dobře se tak adaptovat na požadavky trhu a legislativní změny. Pro klienty, nově příchozí, to znamená, že případné nefunkční či zastaralé smlouvy uděláme opět funkčními a smysluplnými. Fenix v logu toto vše podtrhuje. Tento text není jen další z reklam, takoví skutečně jsme. Přijďte se proto přesvědčit i vy.

FERvivo je společnost rodinného charakteru. Jedná se o společnost, kde nepracují jen rodinní příslušníci, ale zároveň i další kolegové. Zároveň však nejde o velký korporát, kde pracují stovky či tisíce lidí. Firma rodinného charakteru má pro Vás klienty tu výhodu, že nás všechny můžete znát osobně a všichni jsme Vám dostupní.

Co se týče mé vlastní obchodní činnosti, pak u mě stále převažují hypotéky a reality.

V roce 2020 se mi dařilo navyšovat tržní cenu nemovitosti průměrně o 10 %.

K novému bydlení jsem pomohla více jak 350 klientům. Financováním nového bydlení, investiční nemovitosti či životní situace jsem zdárně provedla přes 500 klientů.

U svých zákazníků si vážím dlouhodobé spolupráce, důvěry, loajality a dosahování společných cílů. U svých kolegů si cením naplňování společné vize a propojení všech souvisejících oblastí financí, nemovitostí a energetiky v jedno. Rodinná a přátelská atmosféra v naší společnosti mi dělá radost.

Volný čas ráda trávím s rodinou v přírodě, či při společném tvoření s dětmi. Praktikuji jógu a ráda čtu.

Kariéra

Chcete být součástí našeho týmu?

Rádi si s Vámi popovídáme u kávy a probereme všechno potřebné. Už teď se těšíme!

Volné pozice

Naše kancelář

Snažili jsme se, abyste se tu cítili jako doma. Komfort při řešení vašich potřeb je pro nás klíčový. Přijďte se přesvědčit o tom, že jsme firma rodinného charakteru.

Budeme se těšit!

Adresa

Zbudovská 1000/12,
Praha 4 – Libuš, 142 00

Otevírací doba

Pondělí – Čtvrtek
9:00 až 17:00

Pátek
9:00 až 16:00

Jak to u nás vypadá