Je to poměrně nedávno, kdy jel člověk městem či vesnicí, tady v České republice, a relativně zřídka uviděl na střeše nějakého toho rodinného domu „panely“, které tak převyšovaly linie sousedních střech. A stačila poměrně krátká doba, aby se tento jev začal vyskytovat stále častěji.

Poté co rok 2021 přinesl energetickou krizi, která se v roce 2022 ještě více prohloubila, začalo o mnoho více lidí přemýšlet nad vhodnými alternativami, jak si snížit náklady na energie, v tomto případě konkrétně na elektřinu. A týká se to jak rodinných domů, tak i domů bytových.

Jednou z možností je pořízení vlastní FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY. A právě toto řešení v současné době využívá stále více Čechů. V zásadě můžeme bez nadsázky říct, že se s tím „roztrhl pytel“ a dodavatelé střešních solárních elektráren mají plné ruce práce.

Nuže, není se čemu divit. Jako vždy jde totiž o peníze, a pakliže návratnost při dnešních cenách energií se může pohybovat v řádu jednotek let, pak logickým výstupem je zvýšená poptávka právě po těchto zařízeních.

A je tu ještě jedna věc, kterou přepočítávat na peníze nelze, nicméně její hodnota je v nynější situaci v České republice, a i v okolním světě, „k nezaplacení“. Tou věcí je určitá energetická soběstačnost. V současné situaci můžeme totiž jen polemizovat nad tím, jak se situace na trhu energetiky bude vyvíjet, jaké restrikce, opatření či jiné nekomforty mohou nastat. A právě z toho důvodu je vlastní fotovoltaická elektrárna velkou výhodou.

Dodavatelů těchto zařízení je mnoho. V poslední době se jich, logicky, na trhu nově objevilo více. Stejně jako u jakéhokoliv jiného produktu či služby by si proto měl zákazník danou společnost ověřit. Protože existují velké rozdíly.

Ty se ani tak nutně nemusejí vždy týkat ceny, jako spíše jiných náležitostí. Příkladně, zdali je dodavatel zároveň výrobcem. Jaký výkon má dodaná baterie. Jakou má životnost. Jestli si dodavatel i další komponenty vyvíjí a vyrábí sám, nebo vše odněkud dováží. Jak dlouho je na trhu. Zdali má za sebou kvalitní reference. Jestli poskytuje řešení „na klíč“. Zda umí vyřídit dotace a poskytuje technickou podporu. Zda umí příznivcům elektromobilů dodat nabíjecí stanice. Jestli umí plnit termíny dodávky včas. Těch rozdílů je mnoho. Není to jen o ceně.

Ve FERvivo vždy reagujeme na aktuální situace a potřeby klientů. Proto i toto téma s námi můžete konzultovat. Vše Vám zároveň můžeme pomoci vyřídit.

Přemýšlíte nad vlastní fotovoltaickou elektrárnou? Nebo máte jakékoliv dotazy?

Tak neváhejte a kontaktujte nás.

Chcete získat více informací?

S Vašimi osobními údaji vždy zacházíme s respektem a péčí. Odesláním souhlasíte s OOÚ a GDPR